Kurzy španělštiny

Španělština se prý dá zvládnout i svépomocí. Častěji ale lidé sázejí na kurzy španělštiny, kde španělštinu pilují pod odborným dohledem českého lektora nebo rodilého mluvčího. Na trhu dnes existuje několik základních typů jazykových kurzů španělštiny. A každý z nich je jiný.

Kurzy španělštiny - jaký vybrat?

Při výběru kurzu záleží, co vlastně přesně chcete. Jestli zopakovat gramatiku před jazykovou zkouškou, zlepšit mluvený projev nebo se zdokonalit v úzce profilovaném oboru. Jazykové školy jsou schopné i sestavit kurzy španělštiny na míru.

V následujícím přehledu jsme pro vás připravili přehled a stručnou charakteristiku těch nejrozšířenějších typů kurzů španělštiny.

  • Přípravné kurzy španělštiny vám pomohou zvládnout jazykovou zkoušku, státnice, přijímačky nebo maturitu. Trvají poměrně krátce, ale jsou intenzívní. Výuka probíhá klidně i dvakrát nebo třikrát týdně.
  • Firemní kurzy španělštiny mají za cíl pozvednout jazykovou úroveň mezi zaměstnanci. Po úvodním jazykovém auditu většinou proběhne rozřazení do skupin a následně střídání klasických hodin s hodinami konverzace.
  • Individuální výuka španělštiny je alternativou pro ty, kteří nestíhají klasické kurzy, nebo se jen nechtějí přizpůsobovat tempu ostatních. Intenzita výuky a objem učiva je jen na vás a na vaší domluvě se lektorem.
  • Specifické kurzy španělštiny se úzce profilují na jeden konkrétní obor činnosti. Měli by vás naučit zvládnout základní slovní zásobu a fráze typické pro konkrétní obor. Po jejich absolvování by neměl být problém vyřešit i složitější problémy.

Kde na kurzy španělštiny v Praze

Španělština sice ještě není tak rozšířená jako angličtina, ale nabídka jazykových škol je i v tomto směru velmi pestrá. Přesvědčit se o tom můžete v našem přehledu jazykových škol.

Náš tip

Kurzy španělštiny si můžete objednat v Jazykové škole Elvis.
Pokročilou výuku španělštiny organizuje jazyková škola London Institute.