Výuka španělštiny – zajímavé odkazy a zdroje

Pro výuku španělštiny existují na internetu stovka a stovky stránek. Na nich můžete stále dokola procvičovat gramatiku, poslouchat poslechy, tříbit si slovní zásobu nebo číst zajímavé články. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější a nejkvalitnější. Můžete tak svou španělštinu pilovat, co hrdlo ráčí. Španělštinu tak díky nim zvládnete ještě jednodušeji.

Španělština on-line

Pokud na internetu hledáte něco, co se týká španělštiny, začněte na těchto stránkách. Přehledný rozcestník nabízí ohodnocené weby podle jejich zaměření. Najdete tady odkazy na ty nejlepší online učebnice, cvičebnice i slovníky a burzy učebnic.

Španělština na Lidé.cz

210 hodin interaktivní výuky a více než sedm set cvičení – to je stručná charakteristika nově spuštěného projektu. Interaktivní kurz španělštiny je zdarma a nabízí tři úrovně obtížnosti – od začátečníků po pokročilé.

Španělsky s BBC

Další ze série jazykových kurzů britské BBC. Na těchto stránkách nejdete vše, co pro studium španělštiny potřebujete – poslechy, výklad gramatiky, cvičení, tematické slovní zásoby i reálie španělsky mluvících zemí.

České učebnice španělštiny

Téměř kompletní výčet všech učebnic španělštiny, které jsou dostupné na našem trhu. Je možné nastavit nejrůznější filtry, přečíst si jejich recenze a sežadit si je podle aktuálního hodnocení uživatelů. Najdete tu i ceny, za které se obvykle prodávají.

Výkladový slovník

Pokud už španělsky trochu umíte, používejte výkladový slovník. Třeba ten od Real Academia Espanola. Odpadne vám díky němu zdlouhavé listování a zároveň si procvičíte i další slovíčka, která u výkladu budou.

Estudiante.cz

Španělština od nuly – to je heslo tohoto internetového blogu. Najdete tu gramatická cvičení, přehledy nepravidelných sloves i pravidelně aktualizované zajímavosti nejen o španělštině, ale i o španělsky mluvících zemí. Kromě toho rady a odkazy na zajímavé jazykové vychytávky.

Španělština online

Další z užitečných webových rozcestníků, který vám poradí, ve které jazykovce si zapsat kurz španělštiny, nebo na co se podívat v knihovně. Zároveň tady najdete i tipy na filmy, muziku a knížky o španělštině nebo ve španělštině.

Instituto Cervantes

Institut Cervates má okolo 80000 studentů a také příjemné stránky, kde se dozvíte všechno o zkouškách DELE, o tom, kde se v Praze promítá film v původním španělském znění a jaké knihy ve španělštině si v jeho prostorách můžete vypůjčit.

A pokud se chcete svěřit rovnou do rukou odborníků, mrkněte na přehled jazykových škol